98Blogs

جذابت ترین اخبار و مطالب از سرار اینترنت

هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

question_answer با شيوه هاي زير گياه پتوس خود را سرحال نگه داريد!

 


من به عنوان فردي که سال ها از انواع و مدل هاي مختلف گياهان نگهداري کرده ام، امروز آمده ام تا تجربياتم را در اختيار شما قرار دهم. هنوز هم هستند کساني که از تاثير اين موجودات جذاب بر زندگيشان بي خبر هستند. اميدوارم شما در دسته اين افراد قرار نداشته باشيد. نگهداري از گل و گياه و گياهان زينتي تاثيرات مثبتي بر سلامت، روحيه و خلق و خوي افراد دارد. چرا که در اين زمينه تحقيقات بسياري انجام شده است. نگهداري از گياه در محل کار باعث بالا بردن انگيزه و انرژي بيشتر ميشود. همچنين تمرکز را افزايش ميدهد.بهتر است بدانيد که  استفاده از اين گياهان در اتاق خواب خود و کودکتان کيفيت خواب را افزايش ميدهد. از جمله گياهان آپارتماني که با زندگي روزمره انسان هاي امروزي سازگار است، گياه پتوس است. در اين مطلب ابتدا اين گياه را معرفي مي کنيم، سپس درباره روش هاي

نگهداري پتوس صحبت خواهيم کرد. با من همراه باشيد تا راجع به اين گياه و روش هاي

نگهداري پتوس نکاتي را براي شما بيان کنم.براي نگهداري گياه پتوس چه شرايطي لازم است؟


نگهداري از هر نوع گل و گياه اپارتماني به شرايط خاصي وابسته است. همچنين نگهداري از پتوس هم به عوامل خاصي وابسته است. بهتر است بدانيد که نور مناسب براي اين گياه، نور غير مستقيم خورشيد است. چرا که نور مسقيم باعث سوختگي برگ هاي پتوس مي شود. اما حواستان باشد که مدل ابلق اين گياه براي ساخت رنگريزه به نور بيشتري نياز دارد.  پس بهترين محيط براي اين گياه مکاني است که حالت نيم سايه داشته باشد.


پس دانستيم که نور مناسب براي پرورش پتوس، نيم سايه است.


همچنين بايد پتوس را در شرايط خاصي آبياري کرد.


اين گياه را مي توان در خاک و همچنين آب نگهداري کرد.


اگر از گياه در خاک و گلدان نگهداري مي کنيد بايد حواستان به ميزان آبياري باشد. چرا که آبياري بيش از حد باعث پوسيدگي برگ و ساقه و از بين رفتن گياه مي شود.


بهتر است بدانيد که رطوبت عادي خانه و محل کار براي رشد اين گياه مناسب است. اما اگر مي خواهيد که گياهتان سريعتر رشد کند، پيشنهاد ما به شما اين است که براي تغذيه گياه به مدت دو هفته از يک کود کامل استفاده کنيد.


 از خاک‌هاي هلندي، کمپوست و خاک‌هاي معمولي براي نگهداري و رشد گياه پتوس استفاده مي شود. بهتر است که براي تهيه خاک و کود مناسب به گل فروشي‌ها يا گلخانه‌ها مراجعه نماييد. همچنين پيشنهاد ما به شما اين است که به صورت آنلاين و به راحتي کود و خاک مناسب و مورد نياز خود را از سايت هاي معتبر که فروش آنلاين دارند، خريداري کنيد.


پاکسازي و تصفيه هواي محيط


همان طور که مي دانيد در زندگي‌هاي امروزي، آلودگي هاي بسياري وجود دارد.


دانشمندان معتقدند که ما ميتوانيم براي پيشگيري از بيماري هاي تنفسي از گل و گياه در خانه و يا محل کار استفاده کنيم.


گل و گياهان باعث تصفيه هواي محيط مي شوند به همين خاطر مي توانند تاثير مثبتي بر سلامت افراد داشته باشند. گياه پتوس دي اکسيد کربن را جذب مي کند و با تبديل اين گاز به اکسيژن آن را به محيط باز مي گرداند.


 طبق تحقيقاتي ثابت شده است که اين گياهان ميتوانند 78 درصد از سم هاي موجود در محيط اطرافشان را تصفيه و پاکسازي کنند. با نگهداري از


اين موجودات دوست داشتني ميتوانيد هواي اطراف و محيط خود را از آلودگي ها پاک کنيد.


تاثيرات مثبت گياهان


با نگهداري از گياهان آپارتماني مي‌توانيد ذهن آرامي داشته باشيد. چند گلدان گياه کوچک و آپارتماني شمارا از عصبانيت و استرس دور مي کند.


همچنين باعث افزايش ميزان محبت و ملايمت مي شود.


شايد برايتان جالب باشد که بدانيد گياهان سر و صداي محيط را هم کاهش مي دهند.


 براي اين است که وقتي به مکاني که داراي گل و گياه است مي رويم، فکر مي کنيم در آن جا آرامش و سکوت بيشتري برقرار است.


 


بعضي ها هم معتقد هستند که گل و گياه احساس شادي و نشاط را در افراد افزايش ميدهد.


پس اگر شما هم از آن‌ جزو افراد حساس و زودرنج هستيد، نگهداري از گل و گياهان  ميتواند براي شما مفيد باشد. همان طور که مي دانيد بعضي از گياهان ويژگي هاي خاصي براي کاهش استرس و فشار عصبي دارند.       


رابطه ميان بيماري و گياهان


بعضي از محققان باور دارند که گياهان زينتي مي‌توانند با افزايش رطوبت در محيط و کاهش گرد و غبار هوا باعث از بين رفتن عارضه هاي تنفسي و مشکلاتي مانند سرفه، ، گلودرد، خستگي، بي حالي و مشکلات سرماخوردگي خواهند شد. همان طور که مي دانيد گياهان مي توانند با افزايش احساس آرامش و شادي در شما باعث مثبت انديشي و بالا رفتن انرژي مثبت شوند. تحقيقاتي در اين‌باره صورت گرفته است که نتيجه آن التيام سريع‌تر بيماراني بود که داراي گياهان و گياه در بستر خود بودند.‌


حالا که با گياه پتوس و ويژگي هاي آن آشنا شديم. اگر تمايل داريد که در خانه يا محل کار خود گل و گياه نگهداري کنيد، به شما پيشنهاد مني کنم قبل از خريد گياه مورد نظر خود، درباره روش هاي نگه داري آن مطالعه فرماييد. به طور کلي گياهان زينتي و آپارتماني داراي انواع و مدل هاي مختلفي هستند. همچنين هرکدام از آن ها ويژگي هاي خاص و منحصر به فرد خود را دارند. پس انتخاب گل و گياه هاي اپارتماني بيشتر به سليقه افراد بستگي دارد. همچنين جالب است بدانيد که رنگ سبز در گياهان باعث جلاي چشم ميشود. چرا که سبز، رنگ اصلي در طبعيت است. به همين دليل است که مي گويند گياهان غني از انرژي مثبت و احساس شادابي و سرزندگي هستند.


اميدوارم مطالب خوب و ارزنده اي در اختيار شما قرار داده باشم. اين متن چکيده اي بود از مقالاتي در سايت

گلخانه آيت خواندم. اگر شما هم به گل و گياه  علاقه داريد به سايت گلخانه آيت مراجعه کنيد. اين سايت جالب علاوه بر مطالب آموزنده اش، امکان خريد آنلاين گل و گياه را براي شما فراهم نموده است. پيشنهاد مي کنم به اين سايت سر بزنيد.


 

کلمات کلیدی: گياه ,مي ,گياهان ,نگهداري ,گل ,پتوس ,است که ,گياه پتوس ,اين گياه ,نگهداري از ,خود را ,بهتر است بدانيد ,در اختيار شما ,از بين رفتن ,يا محل کار

clear_all آخرین مطالب این وبلاگ

clear_all آخرین ارسال ها

keyboard_arrow_up

فروشگاه اینترنتی فرش

خرید مستقیم فرش از کارخانه !!
تفاوت قیمت با فروشگاه های سطح شهر 30 الی 50%